• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywajmy wschód Europy!

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Choć ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród podróżnych, niż Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. Zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba jasno napisać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest nawet kilkukrotnie bardziej zamożna, aniżeli pozostałe regiony kraju, który być może nie jest biedny, lecz jednakże daleko mu do bogactwa – np. za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic europejskich, chociażby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o wspaniałych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest kapitalnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko ładne, lecz również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na świecie
Bardzo wiele osób nawet uważa, iż Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy oferują nie tylko ładne zabytki bądź plaże, lecz także dały nam artystów, smakowite jedzenie bądź luksusowe samochody. Warto jednakże bardziej się skupić na zwiedzaniu Włoch. Doskonałym rozwiązaniem jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan bardzo często zbiera raczej negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niesamowicie klimatycznym miastem, idealnym dla romantyków. Świetne są również miasta zlokalizowane w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz również warta większej uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie ładne miejsca. To pokazuje znaczenie Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością czeka na tenże wspaniały okres jakim jest urlop. Po długich miesiącach nurzącej pracy wreszcie przychodzi ten moment kiedy możemy razem z przyjaciółmi wyruszyć na wspólny odpoczynek. Obecnie wyborów w tymże aspekcie mamy tak dużo, że ciężko jest podjąć decyzję. Dobrze jest zapoznać się szczegółowo z ofertami przeróżnych biur podróży, które mają często do zaoferowanie sporo interesujących lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeśli jedynie mamy taką możliwość i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto wybrać czas na wakacje w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, iż ceny w tym czasie są znacznie niższe, to liczba turystów w najbardziej popularnych miejscach jest także mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszej podróży weźmy pod uwagę także żeby oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak morze lub dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, które łączy ze sobą świetną pogodę oraz interesujące miejsca do obejrzenia jest na pewno Grecja. Stolica tegoż państwa, czyli Ateny, jest zupełnie przesiąknięta istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na wycieczkę do Grecji możemy być pewnym, iż nie dosięgnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas wieloma przepięknymi zabytkami oraz legendami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu osób może uchodzić za niemal prawdziwy raj. W końcu to wspaniałe państwo, w którym ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są godne, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest miejscem, do którego chce wybrać się wielu podróżnych. Jeżeli należysz do owego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, że wyjazd do Australii to gigantyczny wydatek. To w końcu kraj położony na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeżeli naprawdę się postaramy, zapewne uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba po prostu ustalić dla siebie cel!
A należy jasno napisać, iż Australia może zaoferować dla turystów bardzo dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeśli wziąć pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania bardzo dużo zabytków, na przykład słynną Operę, ale również dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest także Melbourne – a więc miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – chociaż jest także duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który oferuje nam sporo niesamowitych widoków oraz Odkryjmy wschodnią część Europy!
Europa to niezwykły kontynent. Przecież na tej niewielkiej powierzchni znajduje się dobre kilkadziesiąt państw. A każdy z tych krajów choć trochę się od siebie różni. I właśnie dlatego Europa to w dalszym ciągu najbardziej wspaniały oraz najbogatszy kontynent. Następne lata pokażą czy Europejczycy zdołają pokonać wszystkie kłopoty, takie jak na przykład bezrobocie wśród szczególnie młodych albo przeniesienie produkcji do Chin. Warto jednakże także spojrzeć na taką część naszego kontynentu, która jest jakby zapomniana. Mowa w tym momencie o takich krajach, które są zlokalizowane na wschód od Polski. Np. Białoruś, zatem jedyny europejski kraj rządzony przez dyktatora.
Choć na Białorusi nie spotkamy zbyt wielu wielkich miast – wyjątek to między innymi Mińsk, a więc stolica naszego wschodniego sąsiada, to jednak nie jest to wadą. Najpotężniejszym atutem Białorusi jest pewna oryginalność, swojego rodzaju dziewiczość. Wystarczy porównać nasz kraj z Białorusią – choć niestety w dalszym ciągu daleko nam do poziomu życia w Holandii, to jednak widać gigantyczną różnicą pomiędzy Polską, a Białorusią – trzeba dodać, iż w 1990 roku, a więc wtedy kiedy rozwalał się poprzedni ustrój, Białoruś to było bogatsze państwo, niż Polska. To pokazuje wielki minus takich państw jak Białoruś, ale również choćby Mołdawia. Jednakże to nie zmienia faktu, iż warto odkryć wschodnią część Europy.

1. Przeglądaj

2. Zobacz więcej

3. Kliknij dla szczegółów

4. Więcej informacji

5. Kliknij

Categories: Turystyka

Comments are closed.