• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznawaj urokliwe zakątki Skandynawii!

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest obecnie zaliczany do zdecydowanie najciekawszych okolic Europy. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim krajów zazwyczaj nie należy do najłatwiejszych – w końcu całkiem niedawno toczyło się tam kilka wojen – to jednak obecnie jest to w pełni bezpieczny region który może być fantastyczną propozycją dla każdego, kto tylko pragnie wyjechać na faktycznie idealne wczasy.
Niezwykle interesującym i równocześnie dość niedocenianym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niesamowicie wręcz fascynująca, bowiem Serbowie – podobnie jak Polacy – zaliczają się do ludów słowiańskich, w związku z czym chociażby w ich języku usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze ciekawsze miejsce do zwiedzania. Sama tylko jej stolica, Belgrad, oferuje całe mnóstwo świetnych zabytków które bez wątpienia zainteresują każdego miłośnika historii.
Dodatkowo Serbia jest również krajem oferującym piękne krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Jak najbardziej warto zainteresować się nią nieco więcej, bowiem bez wątpienia jest to kraj godny poznania!

1. Przeglądaj

2. Kontynuuj

3. Sprawdź to

4. Kontynuuj

5. Zobacz szczegóły

Categories: Podróże

Comments are closed.